Kdo jsem?

Jmenuju se Annie a miluju sdílet své zážitky a zkušenosti ze zahraničí.

Jsem expert na zahraniční studium a pomáhám studentům vysokých škol, jak zvládnout studium v zahraničí formálně, prakticky i psychicky s lehkostí a bez stresu.

Ukazuji studentům, co vše studium v zahraničí obnáší, jak se na něj připravit i jak z něj načerpat co nejvíce.

Pokud byste rádi zkusili studium v zahraničí, ale je tam hodně překážek a „proti“, tak věřím, že informace na tomto blogu mají sílu vám ukázat a přesvědčit vás, že to jde.

Můj příběh

Jmenuji se Annie, jsem studentka, cestovatelka a ukazuji studentům, že studium v zahraničí není těžké a také jak tato zkušenost posouvá lidi dále v osobním i profesním životě.

Miluju objevovat svět, poznávat nová místa a zároveň se vzdělávat. Ráda se učím nové věci – jazyky, tanec, hru na klavír, online podnikání, komunikace s lidmi, jak uspět na trhu práce.

Na univerzitě se nebojím žádných zkoušek a testů, nevadí mi mluvit na veřejnosti a nebojím se udělat spoustu věcí sama. Při studiu pracuji, a to v čase, kdy se mi chce. Mám tak krásný studentský život a zároveň dostatek peněz na cestování a další koníčky.

Mám možnost studovat i pracovat v čase, který si sama určím.

Velmi mě baví povídat si s lidmi o svých zážitcích a zkušenostech ze studia v zahraničí. Inspiruji studenty k tomu, že i oni mohou studovat v zahraničí.  Spousta studentů si ke mně chodí pro praktické rady, jak „přežít“ toto studium.

Jsem ráda, že to můžu učit ty, kteří o to stojí. Motivuji studenty, aby odhodili strach a opravdu vyjeli studovat na semestr či dva do zahraničí. To vše předávám na základě reálných příběhů. Můj život se po dvou zkušenostech se studiem v zahraničí změnil tak hodně, že jsem si to předtím ani nedokázala představit.

Prošla jsem si školou života a naučila jsem si vážit si sebe a mých dovedností. Zvedlo se mi sebevědomí o 100 %. Díky studiu v zahraničí dostávám mnohem více atraktivních pracovních nabídek a můžu si vybírat.

Nejvíce se věnuji těm tématům, která jsou pro vyjíždějící studenty do zahraničí děsivá a odrazují je. Patří k nim bezpochyby strach z financí, strach z vyřizování formalit a problémů na domácí univerzitě. Já sama jsem si tímto prošla 2x. A poté jsem si uvědomila, že tyto problémy se týkají všech studentů, ne jenom tady u nás v Česku.

Mým cílem je ukazovat studentům, že studium v zahraničí si může dovolit každý. I když tam teď možná vidíte mnoho překážek a „proti“. Inspiruji studenty k tomu, aby se jim díky zkušenosti se studiem v zahraničí otevřely oči. Svět je mnohem barevnější, než si myslíte a nabízí mnohem více možností. Studium v zahraničí vás posune o level výše.

Před pár lety bych dala nevím co, za člověka, který by mi toto všechno řekl dopředu a ušetřil mě mnoho času, peněz i stresu.

Možná takový člověk někde byl, ale já ho nenašla. Nepřišel mi do cesty. Moje realita byla taková, že jsem měla velkou touhu vyjet studovat pryč z ČR, ale nevěděla jsem skoro nic.

Formality, praktické záležitosti jako je ubytování, letenky, pojištění. Jak se nebát, jak se naučit jazyk, jak vůbec vyjít s penězi, jak funguje celý ten proces uznávání předmětů? To všechno byly moje otázky a obavy zároveň.

Nevěděla jsem, co dřív, koho se zeptat, kde hledat informace, co si pořídit a co ne, jak ušetřit peníze ale zároveň si užívat. A vůbec, vyplatí se mi to?

Před čtyřmi lety jsem měla pocit, že to asi není můj osud. Byla jsem smutná a zároveň vystresovaná, protože jsem se snažila udělat něco, o čem jsem nic nevěděla já ani nikdo jiný v mém okolí.  Měla jsem pocit, že asi jsem odsouzená k tomu, abych strávila svých 5 let studia v zachmuřené Ostravě.

Každý semestr jsem se stresovala ve zkouškovém období, a i když jsem vždy prošla, moje sebevědomí bylo nízké. Už v prvním ročníku mě napadaly myšlenky o mé budoucnosti. Co budu dělat, až skončím školu? Nechci skončit jako vystresovaná a přepracovaná učitelka.

Neměla jsem pomalu čas ani na své koníčky. Jen škola a znova škola. Takhle jsem si studentský život opravdu nepředstavovala.

Všechno vyvrcholilo, když jsem jeden lednový den dokončila úspěšně všechny zkoušky semestru, ale nebyla jsem z toho ani trochu nadšená. Byla jsem vyčerpaná a počasí tomu taky nepřidalo. Ten stejný den mi přišla do emailové schránky zpráva o vyhlášení výběrového řízení na Erasmus.

Rozhodla jsem se můj život změnit. Čekalo mě ještě dlouhé stresující období, za které teď ale děkuju.

V lednu 2017 jsem vyjela na můj první studijní pobyt, a to do Španělska.  Můj první zahraniční pobyt fungoval trochu stylem pokus-omyl. Na Erasmu jsem poznala ovšem lidi, kteří mi v mé cestě pomohli a já tak úspěšně dokončila studium. Přivezla jsem si domů 24 kreditů a další rok jsem úspěšně ukončila bakalářské studium, bez prodlužování.

Můj život směřoval k dalšímu studiu v zahraničí. Po semestru magisterského studia jsem odjela znova. Tentokrát to byla větší výzva, jela jsem totiž úplně sama a do mimoevropské země, do Mexika.

Období mezi Španělskem a Mexikem bylo pro mě velmi tvořivé, inspirující a naučila jsem se mnoho nových dovedností. Přidala jsem se ke studentské organizaci ESN Ostravská, kde se mi otevřely oči ještě více. 

Dostala jsem se k detailnějším informacím, jak fungují programy podporující mobilitu studentů. Celý systém je mnohem větší a propojenější, než si dokážete představit. A také jsem přišla do kontaktu s mnoha zahraničními studenty, kteří si prožívali podobné příběhy.

Zjistila jsem, že mnoho studentů zajímá téma studia v zahraničí, ale většinou netuší, co všechno to obnáší a jak na to.

Studium v Mexiku se mnou zatočilo ještě více. V průběhu jsem si vyzkoušela, jaké to je, když vám zruší let přes oceán, když musíte k doktorovi v zahraničí, ukončila jsem vztah, kde jsem vlastně neviděla žádný problém, ale prostě jsem to cítila, že to nefunguje. A začala jsem pracovat na tom, co dělám teď.

Všechno se povedlo na výbornou a já jsem i tento studijní pobyt ukončila se skvělými výsledky. Vrátila jsem se domů, ale táhlo mě to zpátky do Mexika. Po půl roce jsem stála opět na letišti, směr Mexiko a žiju zde doteď. 

Přidala jsem k organizaci Charro housing, která funguje na podobném principu jako ESN v Ostravě. Učím zahraniční studenty, co všechno obnáší studium v zahraničí po formální i praktické stránce.

A co vám můžu nabídnout?

Od roku 2017 až do dnešní doby jsem nasbírala tolik zkušeností a troufám si o sobě říct, že o tomto tématu vím hodně a jsem v něm expertem. Dnes učím studenty, že studium v zahraničí není těžké a může si ho dovolit každý.

Po dvou zkušenostech v zahraničí a práci ve studentských organizacích mám vytvořené propracované a funkční návody, jak celé studium v zahraničí absolvovat. A tak už nemusíte tápat a zkoušet pokus-omyl jak na to, hledat informace, obětovat spoustu času a prodělat tisíce korun.

Přeji si, aby se tyto informace a zkušenosti dostaly k co nejvíce studentům, kteří to potřebují. 

Rozhodla jsem se sdílet to, s čím jsem před pár lety bojovala sama. Já jsem si tuto cestu prošla už několikrát a dám vám návod, jak tím projít snadněji a vytěžit z toho co nejvíce. Můžete totiž jet na Erasmus (nebo jiný program), 5 měsíců se flákat a pak se vrátit do zajetých kolejí. Můžete ale také udělat výjezd do zahraničí tím, co vám změní život k lepšímu.

Pokud byste rádi zkusili studium v zahraničí, ale je tam hodně překážek a „proti“, tak věřím, že informace na tomto webu mají sílu vám ukázat a přesvědčit vás, že to jde.

Nabízím vám několik způsobů, kde můžete čerpat informace i inspiraci:

  • Blog, jeho články a videa a další hodnotný obsah, který sdílím
  • eBooky zdarma, zaměřené prakticky i motivačně
  • Eboky k zakoupení

Nedávno jsem také začala s prodejem mého prvního eBooku Jak ušetřit na studiu v zahraničí až desítky tisíc korun. S finanční stránkou jsem bojovala pokaždé. Každý z výjezdů mě ale naučil, že se to dá zvládnout, že si to může dovolit opravdu každý. A nemusíte se přitom omezovat.

 

Momentálně žiju v Mexiku. Nevím, jak dlouho tady zůstanu, ale zatím se mi tady líbí. Pokud Vás zajímá, proč zrovna Mexiko - doporučuji přečíst si tento článek:

eBook ZDARMA:
21 pojmů, které potřebujete znát pro vyřizování studia v zahraničí

Přidej se ke mně na Facebooku:

Věřím, že se vám zde bude líbit a že zde najdete inspiraci,
motivaci i hodnotné informace.