Největší sen mého života

IMG_20200107_160504_HDR

ANNIE RUBEŠOVÁ

Tento článek je součástí blogerské výzvy 2020.

www.nabloguzalezi.cz

Největší sen mého života? To snad není možné mít jen jeden. Vždyť jsme všichni obklopeni tak velkou reklamou na všechno možné, že není možné snít jen o jedné věci či zážitku. 

Nejsem na tom jinak než ostatní. I já podléhám (a často) komerčním věcem. Mám neustálou potřebu kupovat si nové krásné oblečení, i když ve skříni mám dostatek kvalitních kousků. Sním o tom, že pojedu na dovolenou na Bali - vždyť tam bylo tolik lidí a vypadá to jako v ráji. Chci vydělávat hodně peněz a nejlíp tak, abych u toho mohla sedět doma. 

Jsou to ale opravu moje sny nebo jsem je jen převzala od ostatních, od společnosti?

Jsem přesvědčená, že každý z vás má nějaký sen, který převzal od někoho jiného. Vidíme úspěšné lidi a sníme o tom stejném, někdy dokonce i stejným způsobem. Nemyslím si, že by to bylo vždy špatné. Protože tu stejnou věc mohou dělat jiní lidé odlišně.

Ale někdy se v tom můžeme začít ztrácet. Proč chceme mít stejný život jako někdo jiný? Ano, mnoho lidí se má lépe než já, ale také mnoho lidí se má hůře než já. (To jsem si opravdu uvědomila až v Mexiku, kde se rozdíly mezi bohatými a chudými stále zvětšují.)

Někdy to vypadá, že ten největší sen jsou peníze. Hodně peněz. Když jsem byla mladší, slyšela jsem okolo sebe, že peníze nejsou důležité, mít hodně peněz není dobré, kazí to charakter člověka. Je lepší být zdravý a chudý než nemocný a bohatý. Já vždycky ale říkala, že chci být zdravá a bohatá.

Teď si pevně stojím za názorem, že PENÍZE JSOU DŮLEŽITÉ.

Pomocí nich si můžeme plnit právě ty velké sny. A kdo říká, že peníze nejsou důležité, tak je právě potřebuje a chce nejvíce.

Od doby, kdy jsem si založila svůj první bankovní účet se na něm obrátilo přes čtvrt miliónu korun. A já si někdy říkám za co jsem to já, studentka, mohla utratit? Na jednu stranu mi to přijde jako velká částka, ale na druhou stranu vím, že to není zas tak moc útraty v rámci několika let. 

Vidíte? Peníze jsou všude a mnoho věcí se točí okolo peněz. Troufnu si říct, že ty největší sny života vyžadují velkou investici.

Když se mě někdo teď zeptá, čeho chci ve svém životě dosáhnout, jaký je můj sen, tak odpovím, že chci žít v zahraničí, chci mít dostatek peněz na to, abych si pokryla svůj životní styl, chci se cítit plná energie, chci mít láskyplný vztah.

Ale před třemi lety bych odpověděla pravděpodobně něco jiného.

Ale když mluvíme o tom velkém snu...Upřímně, já nemám něco, co bych mohla nazvat "největší sen mého života". Přijde mi to jako něco, co bych měla mít od narození. A to nemám.

Moje sny jsou někdy větší, někdy menší. Ale hlavně - mění se. Tak jako se měním já, tak se mění i moje priority. A kromě toho, že se mění, tak jsou také reálné. Slovo SEN může evokovat něco, co je nedosažitelné, něco, co nikdy nebudeme mít. Ale to nikdo nechce slyšet. 

Sny jsou přece od toho, aby se plnily, že jo? Ne, tak to podle mě není. Ony se samy nesplní.

Sny jsou od toho, abychom si je MY PLNILI.

Každý úspěšný člověk, ať už je to celebrita, umělec či podnikatel dosáhl svých velkých snů tím, že si je rozporcoval na menší části. Můžete tomu říkat dílčí cíle nebo sny. A tak bychom měli postupovat všichni. A radovat se i z té cesty za snem. 

V Mexiku jsem poznala jednoho pána, dnes je mu už 60 let. Měla jsem možnost vidět jeho dům. Můj první dojem byl  WOW, to je skoro jak palác. V garáži stály tři krásné auta, všechny pokoje byly obrovských rozměrů s vlastní koupelnou. Kulečníkový stůl, televize skoro jak kino. Každý den k nim chodila paní na úklid. A to mluvím jen o domě a ne o jeho životním stylu. 

Ano, je bohatý. Jak to všechno dokázal? Jakou práci má? 

A pak mi řekl, že když mu bylo 16, musel začít pracovat, protože v jeho rodině nebyly peníze skoro ani na jídlo. Žil ve velké chudobě, ale nikdy nepřestal věřit, že jednou bude bohatý. Věděl,  že aby mohl žít jiný život než doposud, musí také dělat jiné věci než doposud.

A tak i my všichni ostatní pokud si chceme splnit životní sen, ale doposud jsme to neudělali, musíme začít dělat věci, které jsme doposud nedělali.

Já už jsem si několik svých větších cílů splnila. Naučila jsem se španělsky, studovala jsem 2x v zahraničí, procestovala jsem kus světa, navštívila jsem nádherné pláže, naučila jsem se hrát dobře na klavír...

Ty větší sny vyžadují nejen snění, ale i plánování a akci. Vždy, když mám před sebou něco většího, co se zdá zpočátku jako nedosažitelné, tak si to rozdělím na menší části + si svůj sen často připomínám (tím se motivuji). 

Vytvořila jsem si pro sebe takový plán "jak si splnit sen", který si vždy na začátku vyplním. Dnes bych tento plán chtěla s vámi sdílet. 

JAK SI SPLNIT VELKÝ SEN

Můžete si jej stáhnout v Pdf formátu. Stačí kliknout nápis "Jak si splnit velký sen". Nemusíte zadávat žádný email, je to zcela zdarma.

A pokud se vám můj plán bude líbit, můžete mi dát vědět v komentářích. 

Přeji mnoho velkých splněných snů.