Seznámení s mým blogem

IMG-20190216-WA0009

ANNIE RUBEŠOVÁ

Tento článek je součástí blogerské výzvy 2020.

www.nabloguzalezi.cz

Pokud jste na tento blog zavítali teprve nedávno, možná ještě nevíte o čem vlastně je a co vše zde můžete najít. Proto bych vás v tomto článku chtěla seznámit s mým blogem, abyste se v něm lépe orientovali.

Tento blog (a celý web) funguje teprve pár měsíců. Ale práce na něm začaly mnohem dříve. Na celém konceptu pracuji už od března 2019. Ti z Vás, kteří máte svůj web/blog jistě víte, že sestavit dobré webovky trvá opravdu dlouho. 

Nejde totiž jen o obsah - i když ten je velmi důležitý. Jde také o pochopení různých technikálií - jak si nastavit web, aby fungoval tak, jak chci. Jsem ale ráda, že vám teď můžu představit můj blog v celé své kráse. 

CO NAJDETE NA TOMTO BLOGU?

Blog mám rozdělený do několika kategorií (rubrik). Mým hlavním tématem, které spojuje všechny kategorie je STUDIUM V ZAHRANIČÍ v rámci programů, které nabízení vysoké školy v ČR. Z toho už je asi jasné, kdo je mou cílovou skupinou. Jsou to především studenti vysokých škol. Ale myslím si, že můj obsah může zaujmout také ty, co rádi cestují a poznávají jiné kultury.

Ve svých příspěvcích se snažím o následující:

  • Motivovat
  • Inspirovat
  • Předávat hodnotné informace
  • Předávat moje osobní zkušenosti a tipy
  • Ukazovat příběhy z praxe

Některá témata jsou velmi rozsáhlá a nevejdou se do jednoho článku. Proto tvořím také eBooky, které mi dávají větší prostor. Některé eBooky jsou již k dispozici a na některých stále pracuji. Chci totiž, aby předávaly opravdu hodnotný obsah a tak práce na jednom eBooku mi zabere v průměru 1 - 3 měsíce.

eBook, který je již k dispozici a je zcela zdarma je 10 VĚCÍ, KTERÉ SI PŘIPRAVIT PŘED ODJEZDEM DO ZAHRANIČÍ

Studium v zahraničí není tak lehké jak se zdá. Z vlastní zkušenosti vím, že to mnoho studentů vzdává ještě před začátkem. Je to totiž tak trochu krok do neznáma, krok pryč ze své komfortní zóny. Hlavními důvody, proč to studenti vůbec nezkusí jsou:

  1. strach o finance
  2. obavy z nedokonalých jazykových schopností
  3. nechuť k vyřizování všech papírů
  4. obavy z prodlužování studia
  5. strach ze ztroskotání vztahu s přítelem/přítelkyní

Já sama jsem byla studovat v zahraničí 2x, jednou ve Španělsku a podruhé v Mexiku. A nebyla jsem na tom jinak, než ostatní. Poprvé jsem měla 4 hlavní důvody proč nejet a podruhé všech pět. Ale moje touha jet byla vždy silnější.

A proto bych ráda tímto blogem pomohla ostatním, kteří jsou na tom jako já kdysi. Studium v zahraničí je úžasná zkušenost, která vás posune tak hodně dopředu, že si to teď ani neumíte představit. 

Mým přáním je, aby se informace z tohoto blogu dostaly k co nejvíce lidem, kteří to potřebují. A pokud dokážu inspirovat aspoň jednoho člověk k odhodlání vyjet na studium v zahraničí, budu šťastná. 

PS: I já jsem momentálně v zahraničí a pořád objevuji nové tipy a triky. Kromě mých zkušeností sbírám i zkušenosti dalších studentů - a to jak z Česka, tak i jiných národností.